Piękna cera – jak ją utrzymać?

Wszyscy chcą zachować piękny i młody wygląd. Jednak czasu nie da się oszukać. Nie odejmiemy sobie wieku młodzieżowym strojem, czy krzykliwym makijażem. Nasz wiek przeważnie i tak zdradzi cera. Jak pielęgnować twarz, aby oznaki starości były jak najmniej widoczne? Czy jesteśmy skazani na bolesne operacje przy użyciu skalpela, jeśli nie godzimy się z upływem czasu?

Odzyskać młodość

Przede wszystkim musimy pamiętać, że o skórę musimy zacząć dbać od kiedy wchodzimy w dorosłość. To, że na bok odstawiliśmy toniki oczyszczające i mleczka anty-trądzikowe, absolutnie nie oznacza, że możemy spocząć na laurach. Kiedy kończymy okres dojrzewania, brutalnie mówiąc: nasza skora zaczyna się starzec. Wytwarza coraz mniej kolagenu, nasza skóra wiotczeje, i nie zdążymy nawet spojrzeć kiedy – zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Czy możemy tego uniknąć?

Oczywiście, że nie. Nie ma cudownego środka, który zmusił by skórę, aby pozostała młoda. Możemy za to postarać się, aby proces starzenia opóźnił się, a kiedy się zacznie, postępował bardzo wolno.

Pomoc domowa

Aby ratować naszą skórę, musimy o nią dbać. Skóra wiotczeje z braku substancji odżywczych i wody – jeśli te wypełniają ją sowicie, staje się napięta i gładsza. Musimy wystrzegać się przebywania na słońcu, a jeśli już mamy ochotę na odrobinę opalana, zawsze pamiętać o zastosowaniu kremu z filtrem UV. Im wyższy filtr, tym zdrowiej dla skóry. Pamiętajmy o nawodnieniu organizmu – pijmy co najmniej dwa litry wody dziennie. Woda, nie ważne czy z gazem, czy bez, w przeciwieństwie do kawy, soku czy słodkich gazowanych napojów jest czystym źródłem zdrowia dla całego naszego ciała, nie tylko twarzy.

Wsparcie kosmetyczne

Ważne jest stosowanie kosmetyków, które dostarczą nawilżenia i substancji odżywczych naszej cerze. Poza znanymi markami, warto na własna rękę zrobić małe badanie rynku – wyszukać obiecujących produktów, których nie ujrzymy w reklamach telewizyjnych. Kosmetyki firmy Phyris (www.phyris.mensabeauty.pl), to nowość na Polskim rynku. Nie muszą wspierać się drogą kampanią reklamową, ich skuteczność potwierdzi wiele salonów SPA, które używają ich do swoich zabiegów. Phyris poza dobrą opinią profesjonalistów szczyci się dużym wyborem produktów do różnych rodzajów cery. Co ważne: swoje kosmetyki produkują też w opakowaniach do użytku domowego, nie tyko dla specjalistycznych salonów urody. Idealnym połączeniem jest zabieg w salonie SPA, z kosmetykiem profesjonalnym – wnikającym dogłębnie w skórę, a potem utrwalanie go codziennym masażem z kremem w domowym zaciszu. Warto wybierać kosmetyki gabinetów kosmetycznych polecane do użytku w profesjonalnych salonach.