Pranie tapicerki samochodowej

Tapicerka w samochodzie łatwo ulega zanieczyszczeniom, zwłaszcza jeżeli samochód jest intensywnie eksploatowany, na przykład do użytku służbowego. Warto więc zadbać o jej czystość, aby podróżować w komfortowych warunkach.

Tapicerka w samochodzie łatwo ulega zanieczyszczeniom, zwłaszcza jeżeli samochód jest intensywnie eksploatowany, na przykład do użytku służbowego. Warto więc zadbać o jej czystość, aby podróżować w komfortowych warunkach. 

Czy warto samodzielnie prać tapicerkę w samochodzie?

Pranie tapicerki samochodowej nie jest sprawą zbyt skomplikowaną, jednakże przez kilkanaście godzin samochód będzie unieruchomiony, ponieważ tapicerka będzie musiała wyschnąć. Jednocześnie łatwo przemoczyć tapicerkę, co nie jest wskazane, ponieważ przemoczona tapicerka jest idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów i pleśni. Wypranie tapicerki samochodowej zajmie co najmniej kilka godzin, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie, którzy szybko i sprawnie wyczyszczą tapicerkę przy użyciu metody prania ekstrakcyjnego. Ponadto, jeżeli chcemy wyprać tapicerkę samodzielnie, musimy koniecznie zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, a także szczotkę przeznaczoną do prania tapicerki, dzięki której nie zostanie ona uszkodzona. 

Prać samodzielnie czy zlecić czyszczenie tapicerki?

Pranie tapicerki samochodowej Wrocław można zlecić specjalistom. Posiadają oni profesjonalne kosmetyki do czyszczenia i pielęgnacji tapicerki samochodowej, a samo pranie przeprowadzane jest metodą prania ekstrakcyjnego. Przy użyciu specjalnego odkurzacza wyczyszczone zostaną wszystkie przebarwienia. Profesjonalne czyszczenie ma przewagę nad samodzielnym, gdyż tapicerka schnie krócej i już po kilku godzinach samochód jest gotowy do jazdy. Nie ma także ryzyka przemoczenia tapicerki. Dzięki tej metodzie możliwe jest również zneutralizowanie brzydkich zapachów, na przykład powstałych po wymiotach na skutek choroby lokomocyjnej. Czyszczenie profesjonalne pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, które wniknęły głęboko, a nie tylko powierzchownych zabrudzeń, dlatego jest skuteczniejsze, a tapicerka jest zabezpieczona przed szybkim, ponownym zanieczyszczeniem.

Odpowiednio pielęgnowana tapicerka samochodowa sprawi, że komfort jazdy będzie wyższy, a ponadto samochód we wnętrzu będzie równie zadbany jak i jego karoseria.