Domowy basen, czyli spełnienie marzeń o luksusie

Basen prywatny to marzenie wielu osób posiadających dom lub willę na przedmieściach. Warto zrealizować ten plan i zdecydować się na budowę własnego basenu, który stanie się atrakcją dla gości oraz ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu dla domowników.

Decydując się na budowę basenu warto wybrać solidnego wykonawcę, którego renoma stanowi gwarancję sprawnej realizacji. Podejmując decyzję o powierzeniu prac należy najpierw sprawdzić przykładowe realizacje oraz opinie na temat firmy, aby mieć pewność, że efekt końcowy zachwyci wszystkich. Godną polecenia jest firma www.berndorf.pl, która ma w swoim portfolio wiele basenów, zarówno publicznych jak i prywatnych. Firma pracuje w oparciu o unikalny system budowy basenów o nazwie Berndorf, opierający się na wykorzystaniu nowoczesnych niecek wykonanych ze stali nierdzewnej. Opatentowana technologia, dzięki zastosowaniu przemysłowej prefabrykacji elementów niecki, pozwala na szybką budowę, a wykorzystanie materiałów o wysokiej jakości i przedłużonej trwałości sprawia, że basen zachowa swój elegancki wygląd na długie lata.

Osobom prywatnym firma Berndorf oferuje budowę basenów krytych oraz odkrytych. Dużą zaletą obiektów położonych wewnątrz budynku jest możliwość korzystania z nich przez cały rok, również zimą. Jeżeli zdecydujemy się na ten wariant, warto zadbać o odpowiednią aranżacją basenu oraz przestrzeni wokół niego. W innym wypadku można pokusić się o zastosowanie rolety basenowej, montowanej w niszy w niecce basenu lub bezpośrednio na plaży wokół niego, która po rozwinięciu zabezpieczy wodę przed zanieczyszczeniami.

Jeżeli basen będzie służył domownikom głównie latem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pokusić się o budowę zbiornika na świeżym powietrzu, który stanie się główną atrakcją ogrodu. W obu przypadkach firma Berndorf może zaproponować zastosowanie dodatkowych atrakcji, takich jak wodny masaż karku, przeciwprąd, leżanka lub ławka powietrzna. Ciekawą opcją jest również budowa basenu z gejzerem powietrznym, który zapewnia efekt zbliżony do jacuzzi, a także z podwodnymi reflektorami LED, dzięki którym każda kąpiel będzie naprawdę wyjątkowa.