Rozwód nie taki prosty, jak go malują

Gdy zapadni decyzja o rozwodzie u przynajmniej jednej ze stron, otwiera się furtka, za którą znajduje się cała lawina niezbędnych formalności. Jak przez nie przebrnąć, by nie zwariować? Zapewne nie będzie to proste, ale uwierzcie, że jest możliwe.

Przewodnik po rozwodzie

Wielu małżonków nie ma pojęcia gdzie skierować pierwsze kroki pragnąc rozpocząć proces rozwodowy. Przed nimi stoi wiele dylematów i trudnych decyzji, dotyczących wspólnych spraw, majątku, rodziny itp. W takich przypadkach najważniejsze, aby wybrać profesjonalnego prawnika, który jak najbardziej bezstresowo przeprowadzi przez wszystkie procedury.

Warto zwracać uwagę nie tylko na cenę usług prawniczych, ale także na doświadczenie oraz po prostu ludzkie podejście do wykonywanych obowiązków. Niestety życie pokazuje, że najbardziej na rozwodach rodziców cierpią ich dzieci. Dobry prawnik stara się tak poprowadzić sprawę rozwodową, towarzyszące jej czynności oraz w ten sposób pomóc zorganizować późniejsze funkcjonowanie, aby najmłodsi jak najmniej odczuli negatywne skutki rozłamu rodziny.

Prawnik z prawdziwego zdarzenia

Dobry prawnik ma nie tylko ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale jest także znakomitym psychologiem i negocjatorem. Napięte emocje towarzyszące rozwodowi wpływają na cała atmosferę i utrudniają racjonalne decyzje. Kancelaria Radcy Prawnego Joanny Tylus z Krakowa gościła już w swoich progach wiele par, lecz każda była oddzielną historią, z innymi dylematami i problemami. Nie ma dwóch takich samych przypadków. Mamy bowiem do czynienia z prawdziwymi ludźmi. To dlatego tak ważne jest indywidualne podejście prawnika do sprawy i próba uzyskania konsensusu.

 Lawina spraw

Pamiętajmy także, że z samym rozwodem wiąże się szereg innych spraw. Alimenty, ustalenie władzy rodzicielskiej, kontakty z dzieckiem i ich częstotliwość to tylko niektóre elementy niejednej sprawy rozwodowej. Na stronie http://tylus-kancelaria.pl/zakres-uslug/prawo-rodzinne prawnicy informują o zakresie swoich usług, co również jest bardzo ważne w wyborze prawnika.