Meble kuchenne na wymiar, czyli kuchnia szyta na miarę

Kuchnia to zdecydowanie serce każdego domu. To w kuchni zazwyczaj rozpoczynamy dzień od kubka gorącej, aromatycznej kawy, przygotowujemy posiłki dla bliskich, by razem zasiąść do stołu i porozmawiać o tym, jak spędziliśmy dzień… Często też w kuchni gościmy najbliższych przyjaciół i znajomych. Właśnie dlatego powinno to być miejsce jak najlepiej dopasowane do naszych potrzeb i gustów.  W odpowiedniej aranżacji przestrzeni pomagają meble kuchenne na wymiar.

Kuchenny rytuał

Każdy z nas ma swoje zwyczaje i konkretne schematy, za pomocą których porządkuje codzienne życie. Pewnym schematem, i to bardzo ważnym, bo powtarzanym każdego dnia, jest nasz kuchenny rytuał. To, czy po pracy zjadamy szybki obiad złożony z niewielu składników, czy przygotowujemy kilkudaniową ucztę dla całej rodziny, będącą zwieńczeniem dnia, a nawet to czy zaczynamy dzień od kubka kawy, czy szklanki soku ma kluczowe znaczenie w projektowaniu przestrzeni kuchennej. Układ kuchni, ilość szafek i powierzchnia blatów to najważniejsze elementy, które powinny być dopasowane do użytkownika tej przestrzeni. Taką możliwość dają oczywiście meble kuchenne na wymiar. Dzięki zatrudnieniu profesjonalnej firmy mamy możliwość uczestniczenia w tworzeniu projektu od podstaw. Projektant zawsze stara się jak najlepiej poznać klienta i stworzyć kuchnię w 100% dopasowaną do jego potrzeb, preferencji i stylu życia. Słowem kluczowym przy projektowaniu kuchni zawsze powinna być ergonomia. Meble kuchenne na wymiar dają możliwość rozplanowania przestrzeni kuchennej tak, by wszystko co jest potrzebne znajdowało się zawsze pod ręką. To, że po umyciu warzyw sięgamy po deskę do krojenia, która jest w szufladzie tuż obok zlewu, zamiast biec po nią przez całe pomieszczenie nie jest jakąś ogromnie istotną oszczędnością czasu, ale jeśli to kilka sekund pomnożymy przez ilość przygotowywanych w ciągu roku posiłków, okazuje się, że dzięki uniknięciu zbędnego biegania po kuchni możemy pozwolić sobie na przykład na obejrzenie odcinka ulubionego programu.

Elegancja i ponadczasowość kontra oryginalność i szaleństwo?

Kuchnia powinna wyrażać charakter domu, być spójna z jego stylem i wystrojem oraz maksymalnie kompatybilna z jej użytkownikami. Dotyczy to wcześniej wspomnianej ergonomii, ale także stylistyki w jakiej jest utrzymana. Na rynku spotykamy się z niezliczoną ilością styli według których można zaprojektować kuchnię. Rządzi oczywiście ponadczasowa biel, nowoczesny, czysty styl pasujący do niemal każdego wnętrza, w ubiegłych sezonach modny był też ciepły styl prowansalski, czy prosty, wykorzystujący drewniane elementy styl skandynawski. Wybierając gotowy zestaw mebli kuchennych z sieciówki ograniczamy się do tego, co ktoś wymyślił by zaspokoić potrzeby dużej grupy ludzi. Wybieramy jedno, ustalone rozwiązanie. Jednak wiadomo, że każdy z nas ma zróżnicowane potrzeby i gusta. Dzięki wyborowi mebli kuchennych na wymiar możemy czerpać z różnych styli i z pomocą projektanta łączyć je w spójne, ciekawe całości. Do najprostszych, najbardziej klasycznych mebli możemy dodać coś od siebie, pewną nutę szaleństwa, coś co będzie akcentem przesadzającym o tym, że dane wnętrze jest indywidualne i „nasze” w pełnym znaczeniu tego słowa.

Kuchnia sercem każdego domu

Kuchnia często nie jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu, lecz na pewno jest jego sercem, istnym centrum dowodzenia, wokół którego kręci się życie wszystkich domowników. W kuchni spędzamy mnóstwo czasu więc warto, by była wnętrzem, w którym czujemy się po prostu dobrze. Odpowiedni klimat możemy osiągnąć przez sprytne zastosowanie dodatków, bo jak wiadomo „diabeł tkwi w szczegółach”. Dzięki wyborowi mebli kuchennych na wymiar możemy już w początkowych fazach projektu zdecydować gdzie umieścimy ulubione rośliny, doniczki z ziołami, w którym miejscu będą pojemniczki z przyprawami, czy znajdzie się miejsce na powieszenie designerskiej lampy lub powieszenie ulubionego obrazu. Kuchnia stworzona z mebli kuchennych na wymiar daje nam pełną kontrolę nad projektem i pozwala na to, by najważniejsze pomieszczenie w domu było jednocześnie naszym ulubionym.

 

Artykuł został przygotowany przez Pracownię mebli kuchennych Bors