Nowy image twojej kuchni

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie niemal w każdym domu. Stanowi miejsce, gdzie przy wspólnym stole spotyka się cała rodzina. W kuchni spędzamy czas nie tylko przygotowując i spożywając posiłki, to serce całego domu, gdzie bliscy po całym dniu spotykają się by pobyć ze sobą i zwyczajnie porozmawiać.

Urządzając to pomieszczenie zwracamy szczególną uwagę na jego funkcjonalność, wygodę i estetykę. Kiedy wystrój naszej kuchni zaczyna być już trochę niemodny, nudny, lub po prostu czujemy, że czas na zmiany, ale nie mamy w planach generalnego remontu, możemy nadać kuchni zupełnie nowy wygląd wprowadzając niewielkie zmiany, np. zmieniając jedynie wygląd ścian.

Są różne sposoby, by niewielkim wysiłkiem i nakładem pieniędzy i pracy nadać nudnemu, staremu kuchennemu wnętrzu bardziej świeży, nowoczesny i przyjazny wygląd i stworzyć w tym miejscu jeszcze bardziej wyjątkową atmosferę. By kuchnia zyskała nowy image nie musimy od razu wymieniać mebli na nowe, choć jeśli chcemy, możemy szybko odmienić ich wygląd np. malując fronty specjalną farbą i wymieniając uchwyty, lub stosując specjalne okleiny meblowe. Najszybciej jednak i bez zbędnego wysiłku można odświeżyć każde wnętrze zmieniając wygląd ścian. Czasami wystarczy puszka zwykłej farby w ciekawym kolorze, ale możemy także zmienić wygląd ścian używając różnych dekoracji.

Jednym ze sposobów jest zastosowanie ściennej fototapety. Wybór tego typu ozdób jest ogromny, w zasadzie nieograniczony. Do kuchni możemy użyć takich z motywem pasującym do charakteru pomieszczenia, np. z motywem owoców, kwiatów, ziół, z różnymi napisami, kubkami, filiżankami, ziarnami np. kawy, obrazami gotowych dań itp. Możemy wybrać wzory w różnej kolorystyce, tak by pasowały do mebli, czy istniejącego koloru ścian. Fototapety o tematyce kulinarnej będą też odpowiednie do jadalni. Taka ozdoba z pewnością sprawi, że wnętrze będzie wyglądać zupełnie inaczej, bardzo świeżo, nowocześnie i apetycznie. Fototapety można bezpiecznie stosować w miejscach o wyższym poziomie wilgotności i temperatury, w pobliżu kuchenek gazowych i elektrycznych, są wykonane z trwałych wodoodpornych i ognioodpornych, oddychających materiałów zabezpieczonych przed drobnymi uszkodzeniami, zarysowaniami, są łatwe do utrzymania w czystości. Poza tym fototapety można kupić w bardzo przystępnych cenach. By zmienić wygląd kuchennych ścian możemy także użyć specjalnych naklejek, które są tańsze niż fototapety, ale równie efektowne, lub samemu namalować dowolny wzór na ścianie. Naklejki są zdecydowanie szybszym i prostszym rozwiązaniem, a bogate wzornictwo i duży wybór gotowych naklejek daje niemal nieograniczone możliwości. Wzory malowane na ścianach również nadadzą kuchni nowoczesności i świeżości, a ich wykonanie będzie banalnie proste za sprawą gotowych szablonów, które można bez problemu kupić, a potem namalować wybrany wzór na ścianie.

Aby nasza kuchnia zyskała swój nowy image czasami wystarczą naprawdę niewielkie zmiany. Zawieszony na ścianie obrazek lub ramka ze zdjęciem, nowy zegar ścienny, półeczki z ustawionymi na nich ozdobnymi pojemnikami na przyprawy i drobnymi dekoracjami sprawią, że każde wnętrze zyska przytulny charakter. Gdy nie mamy miejsca na półeczki możemy doczepić różne drobne elementy bezpośrednio do ściany, np. ozdobne talerzyki, zdobione deski czy tace kuchenne. Oto 7 sposobów na ozdobienie ściany – takie zmiany z pewnością nie umkną uwadze domowników oraz gości i na pewno umilą wspólne spędzanie czasu w nieco odmienionym kuchennym wnętrzu.

Artykuł przygotowany przez Szablon Studio – szablony malarskie.