W czym na zabawę karnawałową?

Karnawał to czas szaleństwa i dobrej zabawy. Okres pomiędzy Świętem Trzech Króli, a okresem Wielkanocy przepełniony jest licznymi imprezami z tańcami i swawolami. Organizowane na dużych salach jako wystawne bale, po maskowe zabawy, kończąc na domowych spotkaniach w gronie najbliższych.

Co by to nie było, ważny jest strój w jakim przybędziemy na bal. Jeśli mowa jest o wytwornych balach, na wystawnych salach z dostojną muzyką, ważne jest zachowanie stonowanego stroju. Należy unikać wpadek typu byt krótka lub wydekoltowana kreacja. Na tego typu uroczystościach dbamy, aby nasz strój był równie elegancki jak ranga uroczystości. Aby nie popełnić żadnej wpadki powinniśmy dowiedzieć się jakie towarzystwo będzie spędzało z nami wieczór oraz przy jakiej muzyce będziemy się bawić. Od panów wymaga się ubrania eleganckiego garnituru z dbałością o szczegóły. Krawat czy mucha powinny być kolorystycznie dopasowane do sukni naszej partnerki, tak samo powinno być z chusteczką w butonierce. Kobiety powinny przestrzegać zasad, aby ich kreacja nie była zbyt wymyśla, a kolorystyka zbyt rzucająca się w oczy, bowiem towarzystwo zamiast skupić się na zabawie czy rozmowie będzie wyłącznie dyskutować o kolorze naszej sukni. Buty powinny być precyzyjnie dobrane zarówno kształtem jak i kolorem. Ważne jest także, aby obuwie było wygodne, bowiem niezręcznie byłoby skończyć imprezę na boso 🙂 Pamiętajmy, że ranga imprezy wymaga od nas eleganckiego stroju jak i nienagannych manier i zachowania. Bale maskowe, na których od towarzystwa wymaga się założenia stroju przebierańca charakteryzuje duża swoboda i dowolność w wyborze. Mnogość wzorów i rodzajów przebrań jest tak duża, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Często imprezy są tematyczne. Organizowane pod różnymi hasłami np. “Zabawa na zamku”, czy “w bajkowym świecie”, narzucają charakter przebrania. Asortyment jest jednak tak duży, że przebranie za dowolną postać nie stanowi problemu.

Często zabawy karnawałowe organizowane są także w prywatnych mieszkaniach w gronie najbliższych. Wówczas powinno się skonsultować z towarzystwem imprezy, w co się ubieramy. Takie konsultacje są ważne, aby nikogo nie skrzywdzić czy nie ośmieszyć. Na spotkaniach powinniśmy czuć się swobodnie i komfortowe, należałoby więc unikać sytuacji spornych. Nikt przecież nie zamierza przyjść w dresie czy tak zwanych ciuchach codziennych, stosownym jest jednak zapytanie gospodarzy oraz innych uczestników o ubranie na ten wieczór. Pamiętajmy, że każdy z nas czuje się swobodnie w czymś innym. Idąc na spotkanie czy wybierając rodzaj uroczystości powinniśmy zastanowić się czy w ubiorze przeznaczonym do danej rangi imprezy będziemy czuć się komfortowo. Jeśli spotkanie jest niezobowiązujące, ale eleganckie doskonale sprawdzą się ponadczasowe rozwiązania. Klasyka małej czarnej z niewielką kopertówką zawsze wygląda elegancko. Z uwagi na czas karnawału kobiety powinny zaopatrzyć się w element połysku, może to być zarówno element biżuterii, jak i spinka do włosów. Doskonałym pomysłem będzie także brokatowy lakier na paznokciach. Dla pań bardziej odważnych proponuje się szpilki w odważnej kolorystyce. Ważne jest jednak, aby elementy ze sobą współgrały. Dla panów nie ma tyle restrykcyjnych wymogów. Istotne jest jednak, aby partner pasował strojem do ubioru swojej towarzyszki.

Panowie w swoich stylistykach często zapominają o drobiazgach takich jak np. odwieczna gafa w postaci źle dobranego koloru skarpet do garnituru. Zadaniem pań jest zwrócenie uwagi, aby nie okazało się, że źle dobrane skarpetki staną się niepotrzebną kością niezgody na przyjęciu 🙂

Artykuł przygotowany przez Konik Garnitury.