Kosmetyki można przygotować samodzielnie!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu z rozmaitych kosmetyków korzystały jedynie kobiety. Dzisiaj wśród klientów sklepów kosmetycznych znajdują się także panowie. Zarówno panie, jak i mężczyźni mogą bez trudu przygotować kosmetyki samodzielnie. Okazuje się, że jest to doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy chcą mieć pewność, że stosują preparaty nie odbijające się negatywnie na kondycji skóry.

Jakie kosmetyki można przygotować we własnym domu?

Dzisiaj można w zaciszu domowych robić w zasadzie każdy rodzaj kosmetyku. Żadnych problemów nie nastręcza przygotowanie:

  • kremów;
  • balsamów do ciała;
  • mydła;
  • olejków do kąpieli;
  • soli do kąpieli;
  • kule kąpielowe.

Co jest potrzebne, aby kosmetyki można było przygotować w domu?

Do własnoręcznego przygotowania kosmetyków potrzebne są rozmaite olejki eteryczne, oleje, woski, również ekstrakty roślinne i suszone rośliny. Nie można jednak zapominać również o specjalnych formach. Obecnie najlepsze są foremki silikonowe EcoFlores które ma w swojej ofercie. Potrzebne są one do wykonania mydła, ale również kul kąpielowych. Zaletą silikonu jest to, że nie ma żadnego problemu z wyjęciem gotowego kosmetyku z formy. Nawet mydło nie przykleja się bowiem do tego rodzaju materiału. W efekcie uzyskujemy kosmetyk, który jest nie tylko skuteczny, ale również bardzo dobrze się prezentuje.

Czy to jest trudne?

To pytanie, które zadaje większość osób zastanawiających się nad samodzielnym przygotowywaniem kosmetyków. Odpowiedź brzmi: nie. Trzeba jednak pamiętać, aby stosować się do proporcji podawanych przez producenta. Niektórych substancji nie można bowiem używać w nadmiarze. Oferta sklepów takich, jak EcoFlores jest obecnie bardzo szeroka, co sprawia, że nie ma żadnych trudności ze znalezieniem produktów do przygotowania kosmetyków. Nigdy nie wolno ich jednak mieszać bez zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na opakowaniu. Wszystko po to, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Jakie są zalety takich kosmetyków?

Kosmetyki przygotowywane w domu nie zawierają parabenów i substancji konserwujących. Są mniej trwałe, ale jednocześnie zdrowsze dla naszej skóry. Nie trzeba obawiać się podrażnień, nadmiernego wysuszenia czy nasilenia wydzielania sebum.

Kosmetyki przygotowane w domu to doskonały sposób na to, aby pielęgnować skórę preparatami o wiadomym pochodzeniu i składzie. Brak parabenów, substancji konserwujących, łatwość przygotowania i znany skład to zalety, które powinny zachęcić każdą osobę do samodzielnego przygotowywania kosmetyków.