Wyposażenie przydomowego warsztatu

Majsterkowicz powinien mieć w swoim domu lub w przydomowym warsztacie, który można zorganizować w przybudówce, w garażu czy w domku ogrodowym, podstawowe narzędzia manualne i elektryczne. Co też powinno znaleźć się na wyposażeniu warsztatu do majsterkowania? Które narzędzia absolutnie trzeba mieć pod ręką, aby prace domowe i przydomowego przebiegały sprawnie i bezproblemowo?

Podstawowe narzędzia stolarskie

Wykonanie stoliczka, krzesełka, domku ogrodowego do zabawy dla dzieci czy zwykłej piaskownicy, albo odnowienie starych, zabytkowych mebli, wymaga od majsterkowicza posiadania odpowiednich narzędzi stolarskich. Usprawnią one wykonywanie najprostszych czynności w warsztacie, w ogrodzie czy w remontowanych wnętrza. Warsztat powinien być wyposażony w takie narzędzia stolarskie jak:

  • Zestaw kluczy nasadowych różnych rozmiarów, które przydadzą się, a wręcz okażą się niezbędne przy odkręcaniu o dokręcaniu śrub i połączeń śrubowych.
  • Młotek – jedno z najbardziej podstawowych narzędzi stolarskich i nie tylko. To uniwersalne akcesorium, które ma szeroką funkcjonalność. W sklepach jest wiele modeli młotków, dlatego warto zapoznać się z ich przeznaczeniem. W domowym warsztacie bezapelacyjnie najbardziej przydatny okaże się w dużej mierze uniwersalny młotek ślusarski.
  • Obcęgi – ułatwiają obcinanie drutów czy wyjmowanie wbitych gwoździ.
  • Komplet ścisków – przydają się przymocowaniu obrabianych elementów.
  • Komplet dłut – niezbędny przy pracach rzeźbiarskich w drewnie.
  • Narzędzia miernicze – przede wszystkim dobra metrówka, calówka czy poziomica.
  • Wkrętak – do wkręcania śrub, zarówno z rowkiem płaskim, jak i z końcówką krzyżową.

Elektronarzędzia w warsztacie

Zamiast operować śrubokrętem ręcznym, można ułatwić sobie majsterkowanie posługując się wiertarko-wkrętarką. To tylko jedno z wielu elektronarzędzi, jakie dostępne są w sklepie MAGMA, oferującym wyposażenie warsztatu przydomowego. W takim miejscu majsterkowicz powinien mieć także frezarkę pozwalającą na wykonanie elementów formowanych czy rowków, szlifierkę do szlifowania materiałów, czy też wyrzynarkę i pilarkę tarczową. Wszystkie te elektronarzędzia powinny posiadać odpowiedni osprzęt, którym wykonamy różne, pożądane przez nas prace. Łącząc ze sobą urządzenia elektryczne i przeznaczone do ręcznego majsterkowania, możemy stworzyć w pełni wyposażony warsztat dla miłośnika remontów i prac ogrodowych wykonywanych własnoręcznie.