Jak radzić sobie ze skórą problematyczną?

Aż 60 proc. Polek nie jest zadowolona ze swojej cery – jedne uskarżają się na jej częste przetłuszczanie się, inne z kolei nie potrafią poradzić sobie z trądzikiem. Jedno jest pewne – w każdej z tych sytuacji należy zastosować wysokiej jakości kosmetyki, których bogate składniki skutecznie wpłyną na jakość naszej skóry i zwalczą wieloletnie problemy. Na rynku istnieje wiele kremów do cery łojotokowej oraz trądzikowej, jak zatem wybrać te, które będą dla nas odpowiednie?

Kremy do cery łojotokowej

Zazwyczaj tłusta cera jest spowodowana skłonnością genetyczną lub też zaburzeniami hormonalnymi, o których możemy nie mieć nawet pojęcia. Nawet kilka milionów Polek boryka się codziennie ze zbyt tłustą cerą, a wszystko przez nadmierną aktywność gruczołów łojowych. Tłusta skóra jest grubsza, bardziej się świeci i pozostawia tłuste ślady, w konsekwencji powoduje poważne zakłócenia w funkcjonowaniu naszego organizmu.

Jeśli jednak zdecydujemy się na odpowiednią pielęgnację, możemy sprawić, że będzie zdrowsza i poprawi się jej wygląd. Wszystko opiera się na uregulowaniu pracy gruczołów łojowych, co może nastąpić po użyciu odpowiednich kosmetyków, bądź skorzystaniu z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Warto więc zagwarantować sobie kurację dla skóry łojotokowej – sklep La blanca oraz inne renomowane platformy internetowe oferują nam szeroki wybór kremów z górnej półki, posiadających wiele cennych składników, które pozwolą nam zwalczyć problemy skórne.

Kremy do cery trądzikowej

W 70 proc. przypadków trądzik dotyczy dzieci i młodzieży, pozostałe 30 proc. to ludzie dorośli, którzy nie byli w stanie poradzić sobie z tym problemem, lub wystąpił on nagle na skutek problemów hormonalnych. Trądzik to choroba skóry, podczas której dochodzi do nadmiernego pobudzenia czynności gruczołów łojowych, w efekcie czego pojawiają się liczne wypryski. Cera trądzikowa wygląda bardzo nieestetycznie i w wielu przypadkach konieczne jest fachowe leczenie, by móc zapewnić jej normalny wygląd.

Istnieje jednak wiele sposobów, które pomogą nam zwalczyć tę chorobę lub jej zapobiec. Ważne, abyśmy reagowali od razu i regularnie dbali o naszą skórę.  Każdego dnia używajmy specjalnych toników oraz żeli myjących, stosując je rano i wieczorem. W renomowanych sklepach internetowych takich jak La blanca krem na trądzik kupimy w dobrej cenie, a powinien on być skuteczny. Nie zapominajmy też o odpowiednim odżywianiu – niektóre składniki mogą nam bowiem zaszkodzić, inne zaś skutecznie pomogą nam pozbyć się trądziku.