Zalety garaży blaszanych

Parkowanie samochodu pod przysłowiową chmurką, odbija się negatywnie na kondycji  nie tylko jego lakieru i całego nadwozia, ale i na stanie podwozia oraz poszczególnych układów pod maską pojazdu. W znacznie lepszym stanie będzie samochód, który będzie stał w garażu. Jeśli nie stać nas na wybudowanie drogiego garażu murowanego, w bryle budynku lub w postaci wolnostojącej, możemy zastanowić się nad tańszą alternatywą – garażem blaszanym. Czy będzie to dobry wybór dla naszego samochodu?

Tani i funkcjonalny garaż

Podstawową zaletą wszystkich garaży blaszanych, docenianą przez różne grupy klientów, jest ich niska cena. „Zawsze lepiej jest garażować samochód nawet w najprostszym garażu blaszanym lub pod wiatą, niż bezpośrednio na powietrzu, gdzie jest on narażony na destrukcyjne działanie czynników atmosferycznych” – podkreśla ekspert firmy CGT, produkującej między innymi garaże blaszane. Najtańsze garaże blaszane można kupić za niewiele ponad 1 tys. zł, a lepsze jakościowo garaże z blachy cynkowej – za 2-2,5 tys. zł.

Parkowanie pod chmurką przyspiesza starzenie się samochodu, a zwłaszcza negatywnie oddziałuje na jego lakier. Utrudniać może też życie kierowcy, przede wszystkim w sezonie jesienno-zimowym. Codzienne skrobanie szyp ze szronu nie należy do przyjemności. Zmrożony pojazd może też odmówić posłuszeństwa przy wysokich mrozach i wówczas będziemy musieli natychmiast szukać innego rozwiązania, aby na czas dotrzeć do pracy czy zawieść dzieci do szkoły. Najprostsze garaże blaszane, które oferuje m.in. firma CGT, likwidują takie z pozoru błahe problemy. Wystarczy, że dysponujemy niewielkim skrawkiem ziemi na swojej posesji, zasadniczo o powierzchni 3×5 metrów, aby postawić odpowiedni blaszany.

Jakie zalety ma garaż blaszany?

Wśród najważniejszych zalet prostych garaży blaszanych wymienia się prostotę konstrukcji i jej lekkość. Można je postawić w dowolnym miejscu, na kawałku gruntu na działce. Nie izolują one tak dobrze wnętrza od chłodu, ale zawsze jest to lepsze rozwiązanie, niż pozostawienie swojego samochodu na deszczu, śniegu i palącym słońcu, w zależności od panującej pory roku.

Dobre jakościowo garaże blaszane mogą być estetyczne i funkcjonalne, często są bowiem produkowane na indywidualne zamówienie klienta. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby je od wewnątrz ocieplić, podciągnąć do nich prąd i urządzić je tak, aby można było w nich nie tylko parkować auto, ale także przechowywać na przykład rowery, zabawki ogrodowe dzieci czy drugi komplet opon.

Sprawdź garaż na CGT