Odzież trekkingowa – dlaczego warto ją posiadać?

Wybierając się w góry koniecznie należy się zaopatrzyć w odpowiednią odzież. Jednym z podstawowych błędów amatorów jest naiwne założenie, że wycieczka górska to po prostu „bardziej wymagający spacer”. Niestety, wobec natury należy zachować odpowiedni szacunek i właściwie przygotować się na zmierzenie z siłą gór.

Marka nie jest najważniejsza!

Konieczność zaopatrzenia się w odpowiednią odzież nie oznacza oczywiście, że należy wybierać najdroższe i najmodniejsze marki. Wycieczka po górach to nie rewia mody. Twoje ubrania mają ci służyć, a nie wyglądać. Ceny różnego rodzaju ubrań, np. kurtek bardzo wahają się między sobą. Na samym początku możesz jednak wybrać standardową odzież, dostępną w sklepach internetowych. Godnym polecenia punktem sprzedaży tego typu jest Hunt-fish. Oprócz podstawowego kompletu ubrań trekkingowych pamiętaj także o wzięciu plecaka – to w nim musi się zmieścić wszystko to, czego będziesz potrzebować podczas wyprawy. Zalecanym sposobem ubierania jest ten „na cebulkę”, czyli warstwami. Oznacza to, że gdy zrobi się ciepło można będzie schować do plecaka zbędną bluzę lub kurtkę.

Najważniejszy element ubioru – buty trekkingowe

Buty trekkingowe musza być jak najlepiej dopasowane. Ich wygoda jest nieodzowna – jeżeli podczas wspinaczki będą bolały stopy, wówczas organizm o wiele szybciej się męczy. Nigdy nie kupuj butów dlatego, że mają markowy znaczek lub dobrze wyglądają. Buty mają przede wszystkim chronić kostkę, mieć grube podeszwy i być dopasowane. Warto także pamiętać o tym, że na trudnym szlaku lepiej nosić buty znoszone. Te nowe, nieużywane, mogą doprowadzić do odcisków i otarć. Dobrze, jeśli buty są nieprzemakalne.

Odzież termoaktywna – hit czy kit?

Odzież termoaktywna szturmuje polskie sklepy sportowe. W teorii tego typu ubrania mają przyczyniać się do lepszej wentylacji ciała w czasie treningu. Czy tak jest w rzeczywistości? Owszem, jednak należy rozprawić się z pewnymi mitami. Po pierwsze – odzież termoaktywna  nie sprawia, że człowiek przestaje się pocić. Dzięki niej wilgoć może wyjść na zewnątrz i szybciej wyschnąć, to cała zagadka. Takie rozwiązanie przydaje się nie tylko latem. Będzie odpowiednie także zimą, ponieważ przy chłodnej pogodzie mokry od potu organizm szybko się wychładza. Dzięki odzieży termoaktywnej wilgoć zostaje usunięta i ciało może zachować odpowiedni poziom ciepła. Pozwala to nie tylko na dłuższe wycieczki, ale przede wszystkim chroni przed przeziębieniami.

Zapoznaj się z ofertą spodni trekkingowych w sklepie HuntFish