Co robić podczas zimowych ferii w górach?

Czy podczas zimowych ferii spędzanych w górach można się nudzić? Jeżeli zapytamy o to nasze dzieci, z całą pewnością odpowiedzą one, że nie ma takiej możliwości. Zwłaszcza jeżeli pogoda dopisuje, czyli jest mroźno i mamy dużo śniegu. Dzieci uwielbiają ten czas. Mają wtedy możliwość zabawy ze śniegiem, jazdy na łyżwach, czy chociażby na sankach. Oczywiście wolny od szkoły czas można spędzać w różny sposób. Najlepiej jednak jest wyjechać w czasie ferii w góry. Dlaczego? Bo jest tam doskonale przygotowana baza noclegowa, żywieniowa i są przygotowane różnego rodzaju atrakcje, z których można korzystać właśnie w zimie.

Zimowe ferie w górach na sportowo

Każdy, bez względu na wiek, kto uwielbia jazdę na nartach, w okresie ferii musi pojechać w góry. Będzie tam na niego czekać wiele stoków narciarskich, z których korzystać można od samego rana do późnego wieczora. Jak łatwo się domyśleć, stoki są przygotowane dla wszystkich, bez względu na poziom umiejętności narciarzy. Są więc dla tych zaawansowanych, a także dla tych którzy dopiero uczą się jazdy na nartach. Co więcej, praktycznie przy każdym stoku znajduje się szkółka narciarska, w których nasze dzieci mogą zdobywać umiejętności narciarskie. Na pewno jeżeli w młodym wieku, złapią one “narciarskiego bakcyla”, to w przyszłości na narty będą się bardzo chętnie wybierać. Ale oczywiście góry, to nie tylko stoki narciarskie. Jest tu także przygotowana bardzo duża ilość tras biegowych, na których mogą się “wyszaleć” miłośnicy biegów narciarskich. A ich ilość w naszym kraju rośnie bardzo szybko, głównie za sprawą doskonałych występów na arenach sportowych, naszej najlepszej zawodniczki w tej dyscyplinie czyli Justynie Kowalczyk. Nie możemy też zapomnieć o lodowiskach, których także mamy coraz więcej. Także i w tym przypadku, mogą na nich jeździć zarówno osoby zaawansowane technicznie, jak i te, które na łyżwach dopiero stawiają pierwsze kroki. I nie ma się co przejmować, że nie mamy ze sobą łyżew, gdyż zawsze możemy wypożyczyć je na miejscu.

Inne atrakcje w górach

Chociaż najwięcej osób wybiera się na zimowe ferie w górach by spędzić je na sportowo, to jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że na wczasowiczów czeka tam także szereg innych atrakcji. Góry to specyficzny region, który ma swoją kulturę i tradycje, więc warto ją podczas naszego urlopu w górach poznać. Mogą nam w tym pomóc niezliczone muzea, w których pokazuje się jak wyglądało życie w górach, czy też jak tworzyli miejscowi artyści. Warto też poznać góralską kuchnię. Jest ona specyficzna i niezwykle “smaczna”. Wystarczy pójść na kolację do jednej z knajpek, których jest w tym regionie bez liku i poprosić o jakiś miejscowy przysmak. Na pewno każdy będzie zachwycony i zje wszystko ze smakiem. Podczas takiego wieczoru, możemy też poznać ciekawych ludzi, związanych z górami, którzy chętnie opowiedzą nam miejscowe legendy. Możemy być pewni, że będzie to niezwykle miło spędzony czas i wracając do domu, będziemy sobie obiecywać, że w przyszłym roku ponownie będziemy musieli zorganizować sobie ferie w górach.