Co robić podczas zimowych ferii w górach?

Czy podczas zimowych ferii spędzanych w górach można się nudzić? Jeżeli zapytamy o to nasze dzieci, z całą pewnością odpowiedzą one, że nie ma takiej możliwości. Zwłaszcza jeżeli pogoda dopisuje, czyli jest mroźno i mamy dużo śniegu. Dzieci uwielbiają ten czas. Mają wtedy możliwość zabawy ze śniegiem, jazdy na łyżwach, czy chociażby na sankach. Oczywiście…

Odzież trekkingowa – dlaczego warto ją posiadać?

Wybierając się w góry koniecznie należy się zaopatrzyć w odpowiednią odzież. Jednym z podstawowych błędów amatorów jest naiwne założenie, że wycieczka górska to po prostu „bardziej wymagający spacer”. Niestety, wobec natury należy zachować odpowiedni szacunek i właściwie przygotować się na zmierzenie z siłą gór.

Jaka powinna być odzież rowerowa?

Kompletując odzież rowerową, warto wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić największą uwagę. Ubrania przeznaczone do podróżowania rowerem muszą zapewniać cykliście pewien komfort cieplny, a jednocześnie być na tyle przewiewne, aby skóra oddychała i nie pojawiały się na jej powierzchni odparzenia.

Augustów – idealny na ferie

Wiele osób rozważa wyjazd do Augustowa w okresie letnim – na weekend lub na wakacje. Znacznie mniej turystów dostrzega jednak potencjał, jaki tkwi w tym pięknym miejscu również przez resztę roku – a atrakcje Augustowa mogą umilić całej rodzinie także ferie zimowe czy świąteczne, a nawet po prostu jesienno-zimowe weekendy.

Zimowy wypoczynek w górach

Najlepszym kierunkiem na zimowy wypoczynek są góry. Tam każdy może znaleźć zajęcie dla siebie i nie koniecznie muszą być to sporty zimowe. Jedne z najpiękniejszych widoków napotkamy w Pieninach, czyli paśmie górskim w łańcuchu Karpat, które położone jest na samym południu Polski. Poza malowniczymi krajobrazami i niepowtarzalną atmosferą możemy zwiedzić wiele obiektów i miejscowości, a…